DUYURULAR :

YENİ DÖNEM KAYITLARIMIZ HER AYIN 10\'NUNA KADAR DEVAM ETMEKTEDİR.

Nilüfer sürücü kursu sosyal medya da ...
Teorik Eğitimde Devamın Önemi
TEORİK EĞİTİMLERDE DEVAMIN ÖNEMİ

  Bilgi,sınav,sorular..vs dışında bu sürecin çok daha önemli bir amacı vardır;  Araç kullanmayı Öğrenmektir! Bu eylem bağımsız bir eylem değildir.Aniden ,hızlıca sadece bir eğitmen ve sürücü adayıyla ve istediğimiz anda oluşmaz.

   Araç Kullanmayı Öğrenmenin Bazı Destekleyicilere İhtiyacı Vardır!!!

   Bu sürecin destekleyicisi; ‘’Psikolojik ön hazırlığı sağlayabilecek her şeydir’’

   En Önemlisi ;

   Kişilerin ,kendisini Sürücü olarak gören ,kabul eden ve gereği gibi davranan bu ortama ihtiyacı vardır. 

    Bu ekibin içersinde yer alınmalıdır!!!

  Kişiler,  İlk yardım uygulamaları esnasında ,motorlu taşıtların çalışma prensiplerine bakarken ve trafik kurallarını,trafiğin dilini ve düzenini öğrenirken artık sürücüdürler.
Derslerdeki anlatım ve aktarımlarla düşüncelerinde canlandırma yapan sürücü adayları kendilerini farkında olmadan sürücülüğe hazırlamış olurlar. Bu anlamda teorik eğitimlerin güncel hayatla bağlantılı anlatılması çok çok önemlidir. Kişiler kurdukları bağlantılarla zihinlerinde kendilerinin olduğu resimler oluştururlar. Çok defa görülen bu resimler alışma mekanizmamızı devreye sokacak ve kişi artık o resimlerdeki haline,durumuna yani sürücü haline alışmaya başlayacaktır. Alışkanlıklarımızdan korkmadığımız bilakis kendimizi çok daha rahat hissettiğimiz bir gerçektir.Hiç bilmediğimiz bir şey değildir artık sürücü olma kavramı ve bunun oluşturduğu alt yapı ile pratik eğitimlere ,teorik eğitimini almış sürücü adayı çok daha bilinçli başlayacaktır.

    Trafikteki davranışları yorumlayabilmemiz ,doğru hareket edilip edilmediğini,edildiğindeki ve edilmediğindeki sonuçları görmemiz eğitim almış bilinçli bir kişide mutlaka farklı olacak ve buda trafik ortamının hoşgörüsünü büyütecektir.Bu büyüyen hoşgörü; 

     BİR GÜN YADA HER GÜN MUTLAKA HEPİMİZİ İLGİLENDİRECEKTİR!
     Bu eksende teorik eğitimlere bakışımız doğrultusunda sınavlar 2.plandadır
     Bu oluşumdan uzak kalmış sürücü adayı psikolojik hazırlık aşamasında eksik kalır. Beyin kendisini hazır hissetmediği olaylara karşı korku,kaygı ve tedirginlik duyar. Oysaki sürecini doğru tamamlamış aday kontrollü ve farkındalık anlayışı içersinde bu süreçte ilerler

Gerekli Belgeler
  • 1-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • 2-Diploma yada Öğrenim Belgesi (Aslı)
  • 3-Sağlık Raporu (Aile Hekiminden)
  • 4-10 Adet Fotograf
  • 5-Kan Grubu Kartı
Kroki