DUYURULAR :

YENİ DÖNEM KAYITLARIMIZ HER AYIN 10\'NUNA KADAR DEVAM ETMEKTEDİR.

Nilüfer sürücü kursu sosyal medya da ...
Yeni Ehliyet Alacaklar

YENİ EHLİYET ALACAKLAR İÇİN;

 SÜRECİN GENEL İŞLEYİŞİ

    Ehliyet alma süreci,sürücü kurslarının  açtıkları dönemlere kayıt olmakla başlar.Dönemler  her ayın   1 ila 10’u arasında açılır. Dönem kayıtları o dönemin  açılış gününe kadar devam eder.Dönemler 2 grup şeklinde açılır, gündüz ve akşam grupları. Gündüz grubunun dersleri 09:00-12:30 saatleri arasında(bazen isteğe göre günün farklı saatlerinde de açılabilmektedir) akşam grubunun ise 18:00-21:30 saatleri arasında yapılır.


  


     Sürücü adayının bu süreçte yapması gereken sadece teorik eğitimlerini takip etmek ve bu süre içerisinde evraklarını hazırlamaktır.


   Teorik eğitimler devam ederken adaylardan 1 aylık direksiyon eğitimleri için müsait oldukları zaman aralıkları istenir. Kurum idaremiz ,eğitim danışmanımızla birlikte  özel kriterler çerçevesinde değerlendirme yapıp ,sürücü adaylarının direksiyon usta öğreticilerimize dağılımlarını yaparlar.


   Her başlangıçta olgu  ne olursa olsun en önemli faktör iyi ve etkili iletişimdir. Etkili bir eşleştirme sonunda direksiyon eğitmeni kendi adaylarının programlarını verdikleri bilgiler doğrultusunda hazırlar ve teorik eğitimler bitmeden direksiyon programları sürücü adaylarına dağıtılır.

      

   


     Direksiyon eğitimlerinin  amacı ;Şartlı Reflekslerle ,Güvenli ,Kurallı ,Aktif Araç Kullanabilme düzeyine erişmektir.


     Bilimsel olarak analizi yapılmış öğrenme sürecinin aşamalarına uygun hazırlanmış direksiyon programlarında   sürücü adayının tek yapması gereken  programını takip etmesidir.Bunun dışındaki oluşum ve oturum süreçlerinin tamamı kurumumuz ve kadromuz kontrolündedir.Her dersin sonunda yapılan çalışmalar ,her direksiyon eğitmenine özel olan ,aday defterine not edilip bir sonraki çalışmanın belirleyicisi olurlar.


Direksiyon programlarını özetle formüle edecek olursak; 


                 

      

bileşenli programlardır.  

                     

   Teorik eğitimini alan sürücü adayları bir yıl için önceden Merkezi Sistemce belirlenmiş teorik sınav tarihlerinde yada tercihen E-Sınav yöntemi ile yazılı sınavlarına girerler. Bu sırada sürücü adaylarının direksiyon eğitimleri  devam ediyordur.Teorik sınavların sonuçları yazılı sınavdan 12 gün sonra,E-Sınav tercih edilmişse sınav sonucunda açıklanır ve Milli Eğitimde direksiyon sınav tarihini yazılı sınav sonucunun açıklanması ile belirler.Direksiyon sınav tarihinin belirlendiği süreçte aday  direksiyon eğitimlerini bitirmiştir.


     Direksiyon sınavından bir hafta önce son sınav çalışmaları yaptırılır.Bunlar;

         


      Bu çalışmaların sonunda sürücü adayı ,Milli Eğitim tarafından belirlenmiş sınav tarihinde direksiyon sınavına girer.  Aynı gün adaylar sınav sonuçlarını öğrenir.


     Başarılı olan sürücü adaylarının     en kısa sürede  trafik dosyaları sürücü kursu tarafından hazırlanır ve vergi dairelerine yatırılan ehliyet harç ücreti karşılığında alınan harç makbuzu ile dosya müracaata hazır hale gelir.Kişiler, trafik tescil bürolarına randevu yolu ile müracaat ederler ve  süreci tamamen sonlandırmış olurlar

                      
                                                                      


Gerekli Belgeler
  • 1-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • 2-Diploma yada Öğrenim Belgesi (Aslı)
  • 3-Sağlık Raporu (Aile Hekiminden)
  • 4-10 Adet Fotograf
  • 5-Kan Grubu Kartı
Kroki