DUYURULAR :

YENİ DÖNEM KAYITLARIMIZ 10 MAYIS 2018 TARİHİNE KADAR DEVAM ETMEKTEDİR.GÜNDÜZ GRUBU EĞİTİMLERİNE10 MAYIS 09:00\\\\\\\'DA AKŞAM GRUBU İSE 18:30\\\\\\\'DA BAŞLAYACAKTIR.

Nilüfer sürücü kursu sosyal medya da ...
Teorik

  TEORİK SINAV;

    Merkezi sistem 2 ayda bir yazılı sınav düzenler.Yani yılda 5 ila 6 adet yazılı sınav düzenlenir.Toplam 1 saat süren ve test usulü yapılan  sınav, 23 Trafik,9 Araç tekniği, 12 İlkyardım ve 6 Trafik Adabı olmak üzere toplam 50 sorudan oluşur.Sürücü adayları 50 soruluk sınavdan  en az 70 puan almalıdır.3 Dersten toplam tek bir puan alır.Yani sürücü adayı en az 35 doğru yapmalıdır ki baraj puanını yakalayabilsin.Sınavda yapılan yanlış sorular doğru soru sayısını etkilemez.


     Her sürücü adayının toplamda 4 sınav hakkı vardır.Sürücü adayı bu hakka ayrı ayrı yazılı ve direksiyon sınavları için sahiptir.Adayın ehliyet yazılı sınavında başarısız olduğu ders olmuşsa bir sonraki sınava sadece başarısız olduğu dersten katılır. Başarısız olduğu tek ders dahi olsa aday direksiyon sınavına ehliyet yazılı sınavından başarılı olana kadar katılamaz.


    Teorik sınavlar iki ayda bir ve merkezi sistemin bir yıl öncesinden belirlediği tarihlerde ve cumartesi günleri yapılır.Ehliyet yazılı sınavı  14:00’da başlar.Kursiyerler 13:30’da sınava girecekleri okulda hazır bulunmaları gerekmektedir..Ehliyet yazılı sınavında adayın sınav giriş belgesi kayıtlı olduğu sürücü kursu tarafından kişinin kendisine verilir.Sürücü adayı bu sınav giriş belgesi ve nüfuz cüzdanı olmaksızın sınava alınmaz.

    Ayrıca Sürücü Adayları merkezi sistem sınavlarını değilde E-SINAV (Elektronik) sınav haklarınıda kullanabilirler.E-Sınav ilimizde 2016 yılı itibariyle yapılmaya başlanmıştır.Sınav sayısı merkezi sistemden çok çok daha fazladır.Konular,soru sayıları vs herşey aynıdır.Erken sınava girmek isteyen kursiyerlerin değerlendirebilecekleri sınavlardır.

                                                                           E-SINAV

 SINAVDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR


1-Sınav 11:00’da başlar ve sınav süresince dışarı çıkılamaz.

2-Sınav sırasında sözlük,hesap cetveli veya makinesi,çağrı cihazı,cep telefonu,telsiz,radyo gibi elektronik araçların bulundurulması yasaktır.

3-Sınava saaat,kolye,küpe,taki vb eşyalar götürülmez.

3-Sınavda cevap kağıdındaki bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol ediniz,TC Numaranızı ,ad ve soyadınızı  mürekkepli kalemle yazıp ive cevap kağıdınızın ilgili bölümü olan imza için ayrılmış bölümünü imzalamalısınız

4-Adınıza düzenlenmiş cevap kağıdı üzerinde belirtilen sertifika ve kitapçık türünüze uygun soru kitapçığını almamış iseniz bunu salon görevlilerine bildirerek  uygun kitapçıkla değiştirilmesini sağlamalısınız.

5-Cevap kağıdı üzerindeki kodlamaları kurşun kalemle yapınız

6-Soru kitapçığının ön yüzündeki ilgili yerlere ad,soyad ve T.C kimlik numaranızı yazınız

7-Doğru cevabı soru numarasını dikkate alarak doğru yere ve yuvarlağı taşırmadan aynı zamanda boş bir kısmı  kalmadan düzgünce karalayınız.

8-Soruları ve sorulara verdiğiniz cevapları,yanınızda götürmek amacı ile kaydetmeyiniz,hiçbir şekilde dışarı çıkarmayınız.

9-Nüfus cüzdanı,pasaport veya sürücü belgeniz sınav giriş belgesiyle birlikte yanınızda olmalıdır.

12-Sınava girmeden giriş belgenizi,üzerindeki bilgilerin doğruluğunu ve belgedeki fotoğrafın size ait olup olmadığını mutlaka kontrol ediniz.


Gerekli Belgeler
  • 1-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • 2-Diploma yada Öğrenim Belgesi (Aslı)
  • 3-Sağlık Raporu (Aile Hekiminden)
  • 4-10 Adet Fotograf
  • 5-Kan Grubu Kartı
Kroki