DUYURULAR :

YENİ DÖNEM KAYITLARIMIZ HER AYIN 10\'NUNA KADAR DEVAM ETMEKTEDİR.

Nilüfer sürücü kursu sosyal medya da ...
Özel Direksiyon Eğitimi

      

Araç kullanırken ihtiyacımız olan şey ‘’REKFLEKSLER’’dir.Refleks oluşumu bir kazanım sürecidir. Bu kazanım sürecide  öğrenmeyle gerçekleşir.

   

Öğrenme ilk zamanlar ‘’beynin kontrolündedir’’.Uyarıcılar gelir beyin bu uyarıcılara elektriksel aktivitesiyle  karşı tepkiler geliştirir.Bu süreç devam ederken tepkiler belirli zaman diliminde,düşünülerek oluşur yani davranışın oluşumu yavaş ve yorucudur. 


Beynin kontrolündeki süreç devam ettikçe otomatik olarak belirli bir süre sonra bu düşünülerek yapılan davranışlar bir rutine bağlanacak ve reflekse dönüşecektir .


Bu herkes için böyle oluşacaktır. İstediğiniz kadar kişilerin algıları, yetenekleri  birbirinden farklı olsun yada her ne olursa olsun bu süreç yaşanacaktır. 


Refleksi omurilik meydana getirir ve refleks oluştuğunda süreç ‘’Omuriliğin kontrolüne’’ geçecektir.Araç kullanmak ve benzer kazanımların tümü bu aşamadan geçer. Kontrolün el değiştirmesinin tamamlanması sonucunda öğrenme gerçekleşmiştir.

 


Öğrenme sürecinde Omuriliğin kontrolü devralması sürecini ,

       

   

Bu 3 bileşen kullanılarak mümkün olan öğrenme süreci tamamlanmamış ise yani yeterli uyarıcıyla karşılaşılmamış,sık sık tekrarı yapılmamış şehir içi eğitim alınmamış,uzun bir çalışma süreci oluşmamışsa yani süreç iyi yönetilmemişse davranış ortaya çıkmış ancak oturmamıştır.Kişi hala beynin elektriksel aktivitesiyle hareket ediyorsa refleksin oluşma ve oturum süreçleri yaşanmamışsa  kişi korkuya,kaygıya,yavaş hareket etme ve hepsini unuttum gibi endişelere sahip olacaktır.

 

Bu durumdaki kişiler için geliştirilen özel ders eğitim süreci,öncelikle kişideki mevcut sönmüş davranışları geri çağırmakla başlar. 


Unuttuğumuzu sandığımız bildiğimiz kadarıyla ki araç kullanma reflekslerimiz aynı yüzmeye benzer.Uzun bir dönem yapmazsınız ama tekrar yapmaya başladığınızda şaşıracağınız hızda refleks geri döner.Öğrenmeden çok daha hızlıdır.Unuttuğumuzu sandıklarımızın hepsi kişidedir iş sadece geri çağırımda ve üzerine koyulacaklar için doğru yaklaşımlar göstermektedir

 

UNUTTUĞUNU SANMAK TAMAMEN YANILGIDIR!

Şartlanmaların doğru oluşması için ;doğru ifadeler,doğru ses tonu,doğru zamanlama,etkili olabilme,profesyonel  reflekslere  sahip olabilme,trafiği çok iyi tanıyıp gelecek olan çevresel etkileri önceden görebilip sürücü adayını ve trafiği doğru yönlendirme ,motivasyonu kuvvetli,algılama tarzına uygun esnek metotlar kullanabilen profesyonelle  çalışmak gerekmektedir.

   

Yapılan iş tamamen bilimseldir bu bağlamda süreç aktörleri profesyonel olmak zorundadır.İstediğiniz kadar kişilerin algıları, yetenekleri  birbirinden farklı olsun ;


HERKES İÇİN BU BİR SÜREÇTİR , SADECE  İYİ YÖNETİLMESİ GEREKEN BİR SÜREÇTİR.

Gerekli Belgeler
  • 1-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • 2-Diploma yada Öğrenim Belgesi (Aslı)
  • 3-Sağlık Raporu (Aile Hekiminden)
  • 4-10 Adet Fotograf
  • 5-Kan Grubu Kartı
Kroki